close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
خبر


آتی طلا

http://atitala.rozblog.com/
اینـتر وب اینـتر وب
تبلیغات
تبلیغ در فان تبلیغ در فان
خبر

کار مردان در خانه و افزایش 50 درصدی احتمال طلاق

اجتماع > رفتارها- همشهری آنلاین: یک مطالعه نشان می دهد، احتمال طلاق در میان شوهرانی که در کارهای خانه به همسران خود کمک می کنند و کارهای خانه را به نسبت مساوی میان خود تقسیم می کنند 50 درصد بیشتر است

به گزارش ایرنا، کارشناسان می‌گویند : زوج های امروزی که کارهای خانه را میان خود تقسیم می‌کنند کمتر به ازدواج احترام می‌گذارند و احتمال طلاق در زوج‌هایی که مردها در کار خانه زیاد به همسران‌شان کمک می‌کنند بیشتر است.

بر اساس این مطالعه، درحالی که بیشتر زوج‌ها از تقسیم مراقبت از کودک خود خوشحال و خرسند بودند اما هنوز بیشتر اوقات زنان قسمت اعظم کارهای خانه را انجام می‌دادند.

این مطالعه نشان داد که در 11 درصد موارد زنان تقریبا همه کارهای خانه را بر عهده داشتند،اما زمانی که مردها در کارهای خانه به همسران‌شان کمک می‌کنند این مساله تغییر می‌کند.

به طوری که میزان طلاق در میان زوج‌هایی که کارهای خانه را به نسبت مساوی میان خود تقسیم می‌کردند 50 درصد بیشتر از زوج‌هایی بود که زنان مسئولیت انجام بیشتر کارهای خانه را بر عهده داشتند.

 

درخواست طلاق پیرزن 68 ساله‌ از پیرمرد 74 ساله‌؛ پیرمرد: من عاشقم!

حادثه > داخلی- همشهری آنلاین:
پیرمردی در دادگاه گفت: همسرم نسبت به من بی‌تفاوت است گویی اصلا در خانه حضور ندارم من هم برای این‌که نظر او را جلب کنم، مجبورم غر بزنم تا با یکدیگر بحث و دعوا کنیم و حوصله‌مان سر نرود.

زوجی کهنسال در دادگاه خانواده حضور یافتند و زن درخواست طلاق از شوهرش را به قاضی دادگاه ارائه کرد. این زن که 68 سال سن داشت، با عصبانیت خطاب به قاضی گفت: 50 سال است که او را تحمل کردم، اما دیگر از او متنفرم و در کنار او بودن فقط باعث آزار دادن من است.

وی ادامه داد: اخلاق شوهرم خیلی تند است و اگر بخواهم راحت‌تر بگویم، بسیار بداخلاق است و هیچ کس حتی خانواده‌اش نیز نمی‌توانند او را تحمل کنند، اما من 50 سال او را تحمل کردم.

زن میانسال افزود: شوهرم از صبح تا شب در منزل می‌ماند و به جان من غر می‌زند، از همه چیز ایراد می‌گیرد، یک روز این‌که چرا تلفن این‌قدر زنگ می‌خورد روز دیگر به دلیل این‌که چرا تلفن اصلا زنگ نمی‌خورد، به معنای واقعی دیوانه‌ام کرده است. بارها از او خواستم که مانند دیگر پیرمردها به پارک برود تا هم خودش از منزل دور باشد و دوستانی پیدا کند و هم من کمی استراحت کنم، اما متاسفانه از منزل تکان نمی‌خورد.

وی با بیان این‌که «حتی در این سن و سال هم اجازه نمی‌دهد از خانه بیرون بروم» خاطرنشان کرد: اگر بخواهم به منزل یکی از فرزندانم بروم، این اجازه را به من نمی‌دهد و تنها دلیلش این است که در منزل تنها است و حوصله‌اش سر می‌رود. در واقع او علاقه دارد جان من را با غر زدن‌هایش ذره ذره بگیرد.

در ادامه جلسه دادگاه، شوهر این زن میانسال که 74 سال سن داشت با خنده گفت: من عاشق همسرم هستم و حتی نمی‌توانم یک ثانیه دوری او را تحمل کنم.

وی ادامه داد: همسرم نسبت به من بسیار کم‌توجه است و این موضوع باعث می‌شود تا عصبانی شوم. برای مثال از صبح تا شب کلمه‌ای با من صحبت نمی‌کند. گویی اصلا من را نمی‌بیند. من هم برای این‌که او را عصبانی کنم از همه چیز ایراد می‌گیرم تا کمی با یکدیگر بحث کنیم.

مرد میانسال افزود: من نمی‌خواهم همسرم را طلاق دهم قول می‌دهم دیگر غر نزنم.

قاضی دادگاه از زن میانسال خواست تا به همسرش کمی توجه کند و از جدایی منصرف شود. زن میانسال تنها به شرط این‌که دیگر شوهرش نباید غر بزند، از درخواست جدایی‌اش انصراف داد.

ایسنا نوشت: قاضی دادگاه بعد از شنیدن اظهارات زوج میانسال، حکمی مبنی بر طلاق صادر نکرد و زوج میانسال راهی منزل مشترک‌شان شدند.

 

 

 

 
اقتصادی - ۲۱ آبان ۱۳۹۱ - ۰۹:۵۴
 
پشنگ:

زیرساخت ها فراهم نشود دولت در طرح مسکن مهر شکست خورده است

دبیر اول کمیسیون عمران مجلس آماده نبودن زیرساخت‌ها را از نقاط ضعف مسکن مهر دانست و گفت: اگر زیرساخت‌های واحدهای احداث شده هر چه سریع‌تر مهیا نشود، در واقع دولت نتوانسته موفقیتی در این طرح کسب کندو این طرح شکست خورده است.

حمیدرضا پشنگ در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت: مسکن مهر نقاط ضعف و نقاط قوتی دارد که فراهم نبودن زیرساخت‌های برخی از واحدهای احداث شده از مهمترین نقاط ضعف این طرح  است.

نماینده مردم خاش، نصرت‌آباد و میرجاوه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آماده نبودن زیرساخت‌های مسکن مهر دلایل متعددی دارد، تصریح کرد: ناهماهنگی وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های ذیربط، پیش بینی نشدن بودجه و اعتبار لازم و نبود نظارت از مهمترین دلایل این موضوع است.

وی در ادامه افزود: البته عمده مشکل در این زمینه به تخصیص نیافتن اعتبار و بودجه کافی برمی‌گردد که موجب شده تحویل واحدهای مسکونی احداث شده به صاحبان آنها با مشکل مواجه شود.

این نماینده مجلس نهم با تاکید بر اینکه از ابتدای آغاز طرح مسکن مهر باید اعتبار لازم برای فراهم کردن زیرساخت‌های این واحدها پیش‌بینی می‌شد، عنوان کرد: البته در برخی از مناطق کشور، شهرداری‌ها و پیمانکاران نیز به تعهدات خود در قبال مسکن مهرعمل نکرده اند که این موضوع نیز مزید علت شده است.

پشنگ با اشاره به ارائه گزارشی به وزیر مسکن و معاونان وی در مورد نواقص طرح مسکن مهر، یادآور شد: علاوه بر موضوع زیرساخت‌ها، افزایش نرخ ارز، تنزل ارزش ریال و گران شدن مصالح ساختمانی نیز در کار پیمانکاران تاثیر گذاشته و پیشروی طرح مسکن مهر را با مشکلاتی جدی مواجه کرده است.

دبیر اول کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت و مسئولان ذیربط می‌توانستند عملکرد بسیار بهتری در مورد طرح مسکن مهر داشته باشند، گفت: اگر دولت نتواند پاسخگوی مطالبات صاحبان مسکن مهر در مورد تامین آب، برق، گاز و سایر زیرساخت‌ها باشد در واقع نتوانسته موفقیتی در طرح مسکن مهر کسب کند./

کد خبر : 221919    
زمان مخابره : ۱۳۹۱/۸/۲۱ ساعت ۹ : ۴۶
رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی :
 
بخشنامه رفع ممنوعیت صادرات کالای پلیمری روز شنبه به گمرک رسید
 
رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی گفت: بخشنامه رفع ممنوعیت صادرات کالای پلیمری روز شنبه به گمرک رسید و پس از رفع ابهام، ابلاغ و اجرا می‌شود
 

رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی گفت: بخشنامه رفع ممنوعیت صادرات کالای پلیمری روز شنبه به گمرک رسید و پس از رفع ابهام، ابلاغ و اجرا می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از فارس ،عباس معمارنژاد در مورد گلایه رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع همگن پلاستیک تهران مبنی بر ممنوعیت صادرات مواد پلیمری علیرغم رفع این ممنوعیت گفت: بخشنامه سازمان توسعه تجارت در مورد رفع ممنوعیت این کالاها ساعت 10 روز شنبه 20 آبان ماه به گمرک رسید.

وی افزود: بخشنامه رفع ممنوعیت صادرات برخی اقلام صادراتی روز 17 آبان سال جاری توسط سازمان توسعه تجارت تصویب شده بود که روز شنبه 20 آبان به گمرک ابلاغ شده و به دست ما رسید، ما هم بررسی می‌کنیم که از نظر قوانین و مقررات مطابقت می‌دهیم، اما همچنان ابهاماتی در بخشنامه وجود دارد.

رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران افزود: با رایزنی‌ گمرک با سازمان توسعه تجارت، ابهام بخشنامه رفع ممنوعیت برطرف می‌شود که ممکن است روز یکشنبه 21 آبان‌ماه این ابهامات برطرف شده و بخشنامه از طرف گمرک به گمرکات زیرمجموعه برای اجرا ابلاغ شود.

رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی تأکید کرد: اگر روز یکشنبه 21 آبان ابهامات بخشنامه رفع شود، بلافاصله برای اجرا به ادارات گمرک ابلاغ می‌شود.

معمارنژاد در مورد مشکل بخشنامه گفت: در بخشنامه اولیه سازمان توسعه تجارت به ردیف‌های تعرفه‌ای اشاره نکرده بود و به طور کلی نام کالاها را برده بود و در آن نوشته شده بود صادرات انواع پلیمر ممنوع است، اما اینکه چه کالایی پلیمر نامیده می‌شود و چه ردیف تعرفه‌ای دارد، در آن ذکر نشده بود. در بخشنامه جدید ردیف‌های تعرفه‌ای ذکر شده است و لذا ابهامات بخشنامه قبلی از این حیث وجود ندارد.

وی گفت: بخشنامه قبلی در 8 آبان‌ماه ارائه شده که صادرات 52 قلم کالا را ممنوع کرده بود و بخشنامه جدید رفع ممنوعیت صادرات در 17آبان در سازمان توسعه تجارت تصویب و در 20 آبان به گمرک ابلاغ شد که دارای ابهاماتی بود که پس از رفع ابهام، احتمالا در 21 آبان ابلاغ و اجرا می‌شود.

 

 


ارسال نظر در " خبر "

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی